Srdečně děkujeme firmě GERnétic soirée za krásný zážitek při společenském večeru a za finanční dar pro rodinu Markovu.

Při slavnostní benefici během společenského večera GERnétic soirée 22. 11. 2018 v divadle Metro předala firma LK SERVIS, generální zastoupení kosmetiky GERnétic pro ČR a SR slavnostně šek na částku 20.000 Kč pro Nadační fond Rozum a Cit. Díky charitativnímu projektu "Aby krása duše mohla rozkvést" jsme podpořili vzdělání tří děvčat z rodiny Markových - Anetu, Báru a Lucii.

"Je skvělý, že jsou tu pořád lidé, kteří mají srdce na pravém místě. S Naděnkou jsme dnes byli jako patroni NF Rozum a Cit na charitativní aukci archivních vín. Na děti v pěstounské péči se vydražilo přes sto tisíc korun. Nedalo mi to a taky jsem si jednu lahvinku vydražil. Měl jsem pár drsných soupeřů, ale nakonec jsem vyhrál. Nebo mě spíš nechali. Takhle drahý víno jsem si ještě nekoupil, ale dal jsem si tím vlastně dva dárky najednou. Jednak mám víno z roku svého narození, ale hlavně mě může hřát u srdce, že jsem přispěl na děti, které rozhodně nemají takové štěstí jako většina z nás."

Vojta Bernatský

Ve čtvrtek 13. září proběhlo předání výtěžku loňských charitativních akcí Dominikovi, studentovi Purkyňova Gymnázia ve Strážnici.

Bylo to před loňskými Vánocemi, kdy se na naší škole konaly vánoční dílny a blešák, ale tečka za charitativními akcemi se napsala až tento měsíc. Dílny a blešák se totiž stály součástí většího projektu s názvem „Pro více úsměvů“, do kterého byl začleněn i novoroční koncert, na kterém vystupovali někteří naši žáci a jeden absolvent.

Tento projekt měl jako záměr finančně podpořit jednoho žáka naší školy, který se dostal do nelehké rodinné situace. Projekt podporovala Nadace VIA s přispěním Nadace Karla Janečka tím, že zaplatila některé náklady a navýšila námi vybrané peníze o 20 tisíc korun.

Zaměstnanci ČSOB vysportovali bezmála 100 tisíc korun na kola pro děti z pěstounských rodin

Do letošní kampaně Do práce na kole se zapojilo 304 zaměstnanců ČSOB v 84 týmech a společně ujeli, uběhli nebo ušli 49 809 km. ČSOB tyto kilometry ocenila a za každý věnovala 2 koruny Nadačnímu fondu Rozum a Cit na pořízení kol pro děti z pěstounských rodin. Celková finanční podpora činila 99.618 Kč.

GERnétic podporuje vzdělání dětí

Nový charitativní projekt s názvem "Aby krása duše mohla rozkvést" na podporu vzdělání dětí z pěstounských rodin startuje v dubnu 2018. Cílem vzájemné spolupráce kosmetiky GERnétic a Nadačního fondu Rozum a Cit je shromáždit částku minimálně 20.000 Kč, kterou poté předá nadační fond rodině Markových, jenž pečuje o několik dětí. Vybraná částka je určena na vzdělání a učebnice, které jsou pro náhradní rodiče finančně nedostupné.