Konkrétní podpora - finanční dary do rodin

Nadační fond Rozum a Cit během roku vyřídí průměrně na 220 žádostí od náhradních rodin a sociálních pracovníků o finanční podporu na konkrétní projekty náhradním rodinám nebo dítěti.  

Než je finanční dar na účet náhradní rodiny převeden, předchází tomu mnoho úkolů, které je třeba zajistit v rámci dárcovské strategie Nadačního fondu, určených kritérií a standardů. Ke každému projektu přistupují členové správní rady, vedení Nadačního fondu a také jeho zaměstnanci individuálně.  

ŽÁDOST O NADAČNÍ PŘÍSPĚVEK

Finanční dar je posuzován na základě:

  • vyplněného Formuláře k žádosti o finanční dar, který na vyžádání a prověření účelu daru pošleme e-mailem nebo poštou. Pište na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na +420 724 685 154,

  • žádosti o nadační příspěvek, která obsahuje aktuální popis rodinného příběhu, konkrétní účel daru a rozpočet,

  • aktuální fotografie (formát *.jpg, velikost min. 1 MB), přiložte prosím rodinnou fotku - náhradní rodič s dítětem/dětmi, dítě při volnočasové aktivitě, atp.,

  • písemného doporučení k podpoře na hlavičkovém papíře organizace od doprovázejícího pracovníka. 

Tyto čtyři dokumenty prosím zašlete společně v jedné žádosti poštou, jinak žádost bude z formálního hlediska vyřazena. 


Po obdržení žádosti Vás budeme do 4 týdnů informovat e-mailem nebo telefonicky o dalším postupu. Správní rada Nadačního fondu Rozum a Cit zasedá pravidelně každý poslední týden v měsíci a projednává přijaté žádosti. Vzhledem k velkému počtu žádostí a individuálnímu jednání s dárci může celý proces projednání žádosti o nadační příspěvek trvat déle. O výsledku žádosti Vás budeme informovat písemně.


Snaha zajistit opuštěnému dítěti bezpečný domov se dotýká všech členů náhradní rodiny, a má tedy vliv na vztahy v rodině. Opuštěné děti tak prožijí svůj život v přirozeném prostředí, prožívají lásku, zájem o druhého, vidí vzory chování u matky, otce a sourozenců, vyvíjí se citové pouto k jinému člověku. A to je ten největší vklad do dalšího samostatného života těchto dětí.