Setkávání

Nadační fond Rozum a Cit připravuje třikrát do roka tradiční setkání náhradních rodin. Z různých koutů vlasti přijedou náhradní rodiny na jaře a v zimě na pražské setkání rodin a v létě na setkání rodin do Moravského krasu. Je zajímavé, že nás na těchto výletech většinou překvapí sluncem zalitá obloha, a proto si všichni s radostí tyto chvíle užíváme. 

Tato setkání jsou také chvílemi, kdy náhradní rodiče sdílejí nejen své radosti, ale i problémy s výchovou přijatých děti. Těší nás, když s námi na parníku stráví společné chvíle také naši dárci a hosté, kteří svou pomocí vyjadřují podporu naší činnosti.   

Na tyto celodenní výlety se zajímavým programem během roku přijede na 190 dětí s náhradními rodiči. 


JARNÍ SETKÁNÍ

U příležitosti Svátku dětí vznikl před mnoha lety krásný projekt, setkání náhradních rodin v Praze. Při tomto programu nás obvykle čeká maratón Prahou, jak to nazvala ředitelka Nadačního fondu. Prohlídka Petřínské rozhledny a zrcadlového bludiště, návštěva Pražského hradu spojená s prohlídkou Muzea hraček a toužebně očekávaná dvouhodinová plavba parníkem Orca se známou posádkou pod vedením pana Hlavatého. 

Toto setkání na parníku je obohaceno účastí patronů Rozumu a Citu Nadi Konvalinkové a Vojtěcha Bernatského.   


PODZIMNÍ SETKÁNÍ

Podzimním dárkem pro děti a jejich náhradní rodiče je setkání v Moravském krasu a výlet za krásami podzemních jeskyní a propasti Macocha. Velké nadšení projevují děti při projížďce krásnou přírodou ekovláčkem. Údiv a možná i malá dušička při prohlídce Punkevní jeskyně a ujišťování, že jejich lodička se určitě nepotopí při projížďce na říčce Punkvě.  

Krásný výhled z lanovky do údolí Moravského krasu, kde v říjnu listnatý les hraje všemi barvami a pohled do hluboké propasti Macocha vzbuzují ve všech zúčastněných hezký pocit, že se rozhodli dobře, když s dětmi na výlet přijeli. Těžko se nám při takových výletech loučí se všemi výjimečnými lidmi, kteří svou lásku dokážou rozdělit mezi mnoho dětí. Tak za rok opět na shledanou v Moravském krasu!  


VÁNOČNÍ SETKÁNÍ
 

Vánoční setkání se odehrává ve sváteční atmosféře. Program je každý rok jiný. Jednou je to návštěva Národního, Technického nebo Náprstkova muzea, jindy divadelní představení nebo zajímavá exkurze do České televize. Každoročně navštívíme Betlémskou kapli s výstavou betlémů a vánoční Staroměstské náměstí. Odpoledním programem je opět dvouhodinová plavba parníkem Orca po Vltavě. Na parníku je dětmi z náhradních rodin vždy připraven hezký krátký kulturní program. 

Tradicí se stalo také čtení pohádky paní Hanou Švejnohovou, členkou správní rady Nadačního fondu. Děti se už nejednou přesvědčily, jak bravurně dokáže napodobit hlasy známých osobností. A jaké by bylo vánoční setkání bez dárků? Vždy se snažíme dětem udělat radost a díky laskavosti dárců, kteří nám poskytnou hračky, sportovní vybavení, oblečení, drobné, ale důležité doplňky do domácnosti a jiné věci, mají děti předčasného ježíška. Tato vánoční setkání s námi opět vždy prožívá patronka Fondu, která si najde čas na každou rodinu, aby se seznámila s jejich příběhem.  

Bez těchto tradičních setkání si už svou činnost ani nedovedeme představit. Jsou to chvíle setkávání se zajímavými lidmi, k zamyšlení, sdílení mnoha témat a motivace k dalším projektům Nadačního fondu. 

Máte-li zájem o některý z celodenních výletů, jejichž termín v červnu, říjnu a prosinci se dozvíte 3 týdny před akcí,
pište nám e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..