Nový klavír pro Marka

Hraje již čtvrtým rokem na klavír (dva roky odchodil v klasické ZUŠ a nyní druhým rokem chodí soukromě k učitelce hudby).

Mára má ADHD a tak jsme ''trochu'' bojovali s paní učitelkou v ZUŠ, která ho neustále nutila do klasických etud a drilování stupnice. Bohužel se to neobešlo bez křiku a ponižování. Klavír ho baví, a kdybychom ho u ní nechali déle, tak by to zabalil a skončil. U nové paní učitelky je nadšený, upravuje jim písničky z filmů a pohádek (Forrest Gump, Abba, Piráti z Karibiku, Harry Potter, Popelka...), stupnice se učí nenásilně a rovnou je používají při hraní, takže chápe proč se je učí.

Doma máme sice starý klavír po Jirkovým tatínkovi, ale je již nenaladitelný. Po naladění vydrží maximálně dva měsíce a už by se mohl ladit znovu. Je hold už na odpis. Mára na něj sice hraje, ale potřeboval by nový. Asi rok uvažujeme o nákupu přenosného stage piána s klavírním úhozem. Márovi by se tak otevřely nové možnosti. Nejen, že by tam nebyly falešné tóny, ale mohl by si i nastavit doprovod, různé zvuky či metronom. Nezabere moc místa a mohl by ho mít přímo v pokoji.

Díky projektu Čtení pomáhá má již Marek nový klavír.