Ocenění pro Osobnosti nadačního sektoru 2023

Ocenění pro Osobnosti nadačního sektoru 2023

Ocenění pro Osobnosti nadačního sektoru 2023 letos získala Marie Řezníková, která od roku 2000 řídí a rozvíjí NF Rozum a Cit, jehož hlavním posláním je pomáhat ohroženým dětem a náhradním rodinám. Ocenění získala za mimořádný osobní přínos v oblasti náhradní rodinné péče v České republice.

"Velmi si vážím ocenění Fóra dárců, byla jsem velmi překvapená, ale jsem hrdá na toto ocenění. Je to pro mě motivace do další práce o ohrožené děti a pěstounské rodiny. Moc děkuji Fóru dárců, za jejich skvělou, mnohaletou podporu neziskovým organizacím. S jejich zázemím a službami se vždy můžeme obracet na organizaci, která je obrovským přínosem pro celou širokou veřejnost."

Milí přátelé, ať se Vám daří i nadále. Krásné léto.
Marie Řezníková, ředitelka

-----

Ceny Fóra dárců pro osobnosti filantropie 2023 byly letos uděleny první letní den, tedy 21. června v dopoledních hodinách v Domu Radost. I letos celý ceremoniál přenášela živě Česká televize v rámci iVysílání a celou akci moderovala Monika Valentová. Hostem letošní akce byla stand-up komička, youtuberka a moderátorka Kateřina Irma Hašková a záštitu celé akci poskytla Klára Šimáčková Laurenčíková. 

Na této významné červnové akci Fóra dárců jsou každoročně oceněny výjimečné osobnosti filantropie, které svým osobním nasazením a podporou veřejně prospěšných projektů přispívají k lepší budoucnosti naší společnosti. Letos Fórum dárců do těchto cen přidalo novou kategorii – Firemní sbírková hrdinka/hrdina, v níž byly oceněné osobnosti, které v roce 2022/2023 zrealizovaly úspěšnou zaměstnaneckou sbírku, a to jak vybranou částkou, tak i celospolečenským dopadem.

Výkonná ředitelka Fóra dárců, Klára Šplíchalová, zdůrazňuje smysl udílených cen: "Ceny Fóra dárců mají za cíl vyzdvihnout a ocenit důležitou práci jednotlivců, jak z řad neziskových organizacích, tak i osobností, kteří se obětavě věnují charitě a veřejnému blahu. Díky tomuto veřejnému ocenění chce Fórum dárců povzbudit i další, aby se zapojili v charitativní oblasti a pomáhali posouvat společnost kupředu."

Více na: https://www.darujspravne.cz/novinky