Previous Next

Rodina Kalužíkova z Hrušek se nastěhovala do nového domu

Vážená a milá paní předsedkyně představenstva, 

s radostí Vám mohu sdělit, že rodina Kalužíkova z Hrušek, kterým jste přispěli krásným finančním darem, se před měsícem nastěhovala do nového domu. 

Minulý týden jsme měli dlouhý telefonát s paní Marcelou. V ten okamžik byla v euforii, protože stála s vnoučkem na zahradě svojí dcery, které právě přivezli nový montovaný modul domu na bydlení, protože i ta přišla o střechu nad hlavou. S vnoučkem se dívali, jak jim jeřáb vykládá dům z kamionu.

Jsem šťastná, že se podařil tak velký projekt, jako je výstavba nového rodinného domu pro pěstounskou rodinu uskutečnit do roka a pár týdnů, také především díky Vám laskavým dárcům. :) Ještě jednou srdečné a velké díky! 

Ráda také vyřizuji moc pozdravů od rodiny Kalužíkové, a jak se děti zaběhnou ve škole, slíbila, že Vám ještě napíše, prozatím posílá fotky.   

Paní Marcela byla tím hybatelem a kapitánem celého nového projektu a odvedla obrovský kus práce. Jasně že to byly nervy a několik probdělých nocí, neobešlo se to ani bez antidepresiv, ale vše se nakonec zvládlo velmi dobře a výsledek sama uvidíte v příloze. 

Kdo se ještě s celou situací nevyrovnal, je manžel, který ztrátu rodinného majetku po předcích stále nese těžce, ale jak říká optimistka paní Marcela, on si jednou zvykne. :) A aby se po roce také trochu odreagoval, vyslala ho manželka s kamarádky na týdenní cyklistickou dovolenou. 

Milá paní Kupková, přeji Vám hodně pracovních úspěchů a také hodně štěstí a pohody v osobním životě. 

S úctou

 

Marie Řezníková, ředitelka NF

 

PODĚKOVÁNÍ OD KALUŽÍKOVÝCH

Vážená paní Řezníková,

dovolte mi, abych Vašich jménem poděkovala všem sponzorům, kteří se finančně podíleli na obnově našeho domu, který dne 24. 6. 2021 zničilo tornádo. Nesmírně si vážím každého daru, který nám byl poskytnut a který pro naši rodinu znamenal naději, že opět budeme šťastně žít a hlavně, že budeme moci zůstat spolu. Jak jistě víte v naší rodině vychováváme přijaté děti, nyní ještě tři: Pavla Františka, Leoše a Kristýnku.
V den tornáda se nám zhroutil celý život, při pohledu na tuto zkázu mě ovládl neskutečný strach co s námi bude a vzhledem k tomu, že v tyto chvilky jsme opravdu nevěděli co s děje, všechny děti i s malým vnoučkem jsme se modlili a byli jsme naprosto smíření s tím, že jsou to naše poslední chvilky, ale byli jsme spolu, schovaní v koutě hroutícího se domu a i když vše trvalo jen osm minut, tyto okamžiky byly nekonečné. Když jsme se dostali z rozbořeného domu a viděli jsme tuto zkázu na ulici, kde pobíhali zděšení lidé, maminky prchaly s dětmi v kočárcích do úkrytu ovládla nás beznaděj co bude dál, co se to stalo, kam půjdeme a co s námi bude, toto byli otázky které se nám honily hlavou a najednou byla celá vesnice jednou rodinou, jeden druhému se snažil pomoci. Naše děti odešly na obecní úřad, kde byly rozděleny do rodin v naší obci v části která nebyla poškozena tornádem. Já s manželem jsme přečkali noc v dodávce. Dodnes když slyším houkat sirény se necítím dobře. Druhý den se začali ozývat sponzoři s pomocí a tato pomoc nám dala naději, že bychom to mohli zvládnout a znovu vybudovat domov. Cesta to byla nelehká a jen díky lidem jako jsou všichni sponzoři, kteří se podílely na obnově našeho domova, ale také dobrovolníci, kteří k nám docházeli jsme to společně zvládli.
Nelze vyjádřit slovy jak si této pomoci vážím, při pohledu na každou věc v našem novém domově mi prolétne hlavou Děkuji, děkuji za to, že se našli lidé, kteří nám pomohli toto vše vybudovat, díky jim za to, že mají velké srdce a nejsou jim naše životy lhostejné až do své smrti jim budu vděčná, stejně jako Vám paní Řezníková, děkuji za vaši pomoc i za to, že jste si vždy našla chvilku, kdy jste mě vyslechla a byla mi i psychickou podporou v těchto těžkých chvilkách. Prosím Vás, abyste poděkovala všem, kteří nám pomohli a tlumočila jim náš pozdrav. Pokud by nás někdo ze sponzorů chtěl navštívit, bude vítán s otevřenou náručí, stejně jako Vy.

S úctou a pokorou
Marcela Kalužíková