Pomáháme studentům...

Pomáháme studentům...

Dobrý den, paní Řezníková,

doufám, že se i v těchto těžkých dobách máte v rámci možností dobře a jste zdravá. V březnu, když to všechno začalo, tak nárůst 300 lidí za den byl nepředstavitelný a dnes jsme tady a denní nárůst přesahuje i 10 000. 

Přála bych si, aby se vše zklidnilo a já mohla chodit do školy. V březnu to nebylo tak hrozné, online výuka se dala zvládat a hlavně naši učitelé byli vstřícní a snažili se nám vyhovět. Dobrá věc byla koupě počítače, kterou jsme spojili s darem od pana Kobery a mými narozeninami. Hned asi za měsíc začala pandemie a online výuka. Tím bych Vám chtěla poděkovat i jménem babičky za finanční podporu, které si opravdu vážíme a opravdu to přišlo vhod. Takže třetí ročník, především druhé pololetí, jsem dokončila úspěšně, ale online...

Narozdíl od první vlny v březnu, teď z toho mám jiné pocity, protože jsem v maturitním ročníku a ta výuka z očí do očí je něco jiného. Hlavně například u jazyků je ta komunikace s učiteli opravdu důležitá a to se přes webovou kameru těžko dělá. Doufám, že na to budou při maturitách brát ohled a odmaturujeme v pořádku. Pokud ano, plánuji dál vysokou školu. Ráda bych se dostala na Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Je tam více oborů a právě ta rozmanitost oborů mě zaujala. Přemýšlela jsem i nad sociologií/psychologií, tak mě napadlo, že bych ráda slyšela Váš názor. Už od malička mě fascinovalo, jak Vy a celá organizace pomáháte ostatním. Kdybych se pro to nakonec nerozhodla, volila bych překladatelství. Budu maturovat z němčiny, ale zároveň ze základů společenských věd. Obory se tam dají i takhle nakombinovat, tak uvidíme, jak se nakonec rozhodnu. Asi tolik k mým cílům. Doufám, že nějak za ten rok Vám budu psát, jak jsem to všechno zvládla a studuji v Praze:). 

Mimo školu a celé dění se s babičkou máme celkem dobře. Snažíme se nikam moc nechodit a dodržovat vládní nařízení. V létě se toho moc nedělo. Většina plánů se odložila, byli jsme jednou s kamarády na chatě v přírodě na čistém vzduchu. Babička jela do Sarajeva kvůli důchodu, ještě v době, kdy to situace dovolovala. Teď jen doufáme, že se brzy budu moct vrátit do školy a bude vše už v pořádku.:)

Moc Vás s babičkou zdravíme a přejeme hodně zdraví

Zecovi


Vážená paní ředitelko,

jsem vděčná sponzorovi, s jehož pomocí mohu studovat na škole, kterou jsem si vybrala.

Děkuji mu velmi za zaplacení školného. Druhý ročník jsem i přes nelehké období, kdy se uzavřely školy a my studovali z domova formou distančního vzdělávání, ukončila úspěšně. Vzhledem k tomu, že studuji střední školu grafického designu, to nebylo moc lehké, protože nám všem chyběly ateliéry a vedení zkušených pedagogů. Přesto, mé práce jsou vystaveny ve škole i na výstavě.

Postoupila jsem do třetího ročníku s nadějí, že vše bude v pořádku, ale opět máme uzavřené školy. Snad to nebude na dlouho. Při domácím studiu velmi postrádáme praxi v ateliérech, vedení zkušeného fotografa při předmětu fotografie a chybí mi kolektiv.

Chtěla bych tuto školu dokončit úspěšně a věnovat se všemu, co jsem se naučila a pokračovat dál ve studiu. Jsou to má přání.

Ještě jednou děkuji, že mě podporujete.

Anna Hubálková


Vážený pane,

sponzore mého studia na Vysokém učení technickém v Brně, fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, bych Vám ráda prostřednictvím tohoto dopisu poděkovala za vaši finanční podporu. Moc si toho vážím.

Úspěšně jsem absolvovala první ročník studia na vysoké škole. Tento rok nám nezačal velmi dobře,  a naše výuka probíhá distanční formou. Vaše podpora v rámci technického vybavení mi tuto záležitost značně ulehčila. Přesvědčila jsem se o tom poslední půl rok prvního ročníku, kdy už probíhala distanční výuka. Výuka v podobě online přednášek a úkolů mi vyhovuje, protože na to mám čas a můžu si záznam pustit i zpětně, nevýhodou však jsou nulové praxe...

V závěru bych Vám chtěla ještě jednou moc poděkovat.

S pozdravem Diana Hrubešová


Vážený pane,

jako sponzorovi mého studia Střední odborné školy sociální v Jihlavě u Matky Boží bych Vám ráda prostřednictvím tohoto dopisu poděkovala za Vaši finanční podporu. Moc si toho vážím. Díky Vaší podpoře jsem tento rok úspěšně odmaturovala. Didaktický test z anglického jazyka, který mi chyběl k úspěchu, byl velice náročný, ale i přesto se podařilo. Než jsem úspěšně dokončila střední školu, měla jsem rok přestávku v učení. Ten rok jsem využila prací v domově důchodců na Stříbrných terasách v Jihlavě. Moc mě to bavilo a teď, v téhle době nejistoty z důvodu pandemie, jsem se rozhodla pomáhat v onom domově důchodců. Už mám za sebou dvě směny díky dohodě o provedení práce. Další tři roky jsem se rozhodla studovat Vyšší odbornou školu pedagogickou kousek od Prahy v obci Svatý Jan pod Skalou ve Středočeském kraji, okrese Beroun, který leží v srdci Chráněné krajinné oblasti Český kras a společně s Karlštejnem a starodávným Tetínem patří mezi nejzajímavější turistické lokality okresu. Rozhodla jsem se pro tuto školu na základě informací od Aleše Dietricha a jeho rodiny, kteří mají mého bratra Filipa Nováka v pěstounské péči. Naučí mě hrát na klavír a těším se na to, že se přiučím něco nového. Tento klavír jsem si platila díky ušetřeným penězům. Začínám na něj pomalu, ale jistě hrát a je to pro mě zábavou. Tato škola mi přijde ideální, přijímací řízení proběhlo online přes aplikaci Go to meeting. Většina pedagogických škol chce v přijímací řízení hraní na hudební nástroj nebo zpěv, v kterém rozhodně nevynikám. A to je pro mě asi jeden ze zásadních problémů.

Hledám si podnájem, protože kolej mi přijde celkem drahá. Podle mého názoru je moc náročná na psychiku, protože bych musela být na pokoji se čtyřmi až osmi dívkami, což pro mě jako introverta není vhodné. (Nakonec jsem na koleji zůstala, mám jednu spolubydlící – Janu Protivovou, která je moc príma a rozumíme si.) Bude zajímavé a zároveň náročné studovat a někde si po škole přivydělávat. Celkem se na to těším a zároveň i mám strach, abych něco nepokazila a nedostala se do problémů. V závěru tohoto psaní Vám musím ještě jednou moc poděkovat za to, co pro mě děláte. V příloze dopisu přikládám fotku z notebooku, s kterým můžu pokračovat na Vyšší odbornou školu pedagogickou a budu mít blíž k lepšímu životu.

S pozdravem a přání hezkých dnů

Nikola Nováková


Dobrý den,

v akademickém roce 2019/2020 jsem postoupil do druhého ročníku bakalářského studia vysoké školy. Zimní semestr jsem s menšími problémy zvládl a dostal jsem se do letního semestru, kde v půlce přišla pandemie koronaviru a nastal chaos, protože nikdo nevěděl, jakým způsobem bude probíhat výuka po zbytek roku. Také jsme se v březnu museli se spolubydlícími přestěhovat do nového bytu, z důvodu nutné rekonstrukce bytu starého. Bydlení jsme sehnali, ale pronájem tohoto bytu je o něco dražší.

Druhou polovinu roku jsme tak měli výuku jen distančně. Bylo to náročnější z důvodu komunikace s vyučujícími, ale i tak se mi podařilo letní semestr úspěšně ukončit. Po znovuotevření škol jsem začal brigádně pracovat v doučovací agentuře a pomáhal jsem dětem s přípravou na přijímací zkoušky. 

Přes prázdniny jsem si našel brigádu ve firmě, která se zabývá opravou notebooků a terminálů.  Práce se mi zalíbila, tudíž jsem se rozhodl pokračovat v ní i přes akademický rok, kdy zatím máme výuku opět distančně. Domů se tedy vracím pouze na víkendy. Nyní už přemýšlím nad tím, jaké si zvolím téma bakalářské práce.

Za Vaši pomoc Vám mnohokrát děkuji, pomáháte mi s výdaji, které hodně zatěžují rozpočet naší rodiny. Jsem rád, že maminka tím pádem může více pomoci mým pěstounským sourozencům, kteří se mohou věnovat tomu, co je baví, a rodina tak není tolik zatížena platbou mých výdajů za studium. Vzhledem k této nejisté době ještě přesně nevím, co budu potřebovat v letošním roce.

Srdečně zdraví a děkuje

Dominik Podolan


Dobrý den,

jmenuji se Jitka Kutálková, je mi 17 let, navštěvuji druhý ročník Střední pedagogické školy v Přerově. Loňský rok byl pro mě ze začátku náročný, protože jsem nastoupila do nového kolektivu. Dle mých slov máme dobré vztahy a já jsem si tady našla pár dobrých kamarádů. Musela jsem se vypořádat s novým množstvím učení i novými učiteli. Postupem času jsem si na všechno zvykla a můj vysněný obor mě začal bavit. První ročník jsem i přes uzavření školy zvládla úspěšně a letos v září jsem nastoupila do druhého ročníku. Touto cestou bych Vám chtěla poděkovat za sponzorský dar. Díky tomuto finančnímu prostředku jsem si pořídila učebnice, které jsem si zakoupila od spolužáků z vyšších ročníků, pomůcky do vyučování a částečně jsem si zaplatila adaptační kurz. Také díky těmto penězům mohu bydlet v domově mládeže, protože dojíždět do školy z domova zabere spoustu času. Protože jsem přes týden ubytována v Přerově, mohu navštěvovat LŠU a dodělat si druhý cyklus hry na klavír, který mě baví. 

Pokud vše zůstane tak, jak je, chtěla bych se profesi učitelky mateřské školy věnovat i v budoucnu, protože mám ráda děti, mohu být kreativní a vymýšlet různé hry, taky zde mohu uplatnit hru na klavír a rozvíjet v dětech hudební cítění.

Ještě jednou Vám moc děkuji za sponzorský dar.

S přáním hezkého dne

Jitka Kutálková