Našim milým dárcům

Našim milým dárcům

Vážení a milí přátelé,

už je to 20 let, co jsem se rozhodla pomáhat opuštěným dětem a pěstounským rodinám. Byly to roky krásné i složité, ale leckdy předvídatelné. Letošní rok je však jiný: v práci, v projektech, které jsme nemohli uskutečnit, v trávení volného času, v setkávání s rodinou a přáteli, a především ve zdraví, které si moc přejeme v této době uchovat. Většina z nás pro to dělá maximum.

Známe se za ta léta s mnohými z Vás osobně, s jinými alespoň přes korespondenci. Věřte, že každý Váš telefonát či zpráva v e-mailu mě moc potěší a jsem šťastná, že jsou mezi námi i tak laskaví a milí lidé, kteří umějí a chtějí pomáhat.

Jsem nesmírně ráda, že i v této těžké době myslíte také na jiné rodiny. Na děti, které ztratily všechny životní jistoty a našly nový smysl života u lidí – kteří jim otevřeli svoje srdce i dveře domova a tyto děti přijali. Děkuji Vám, že myslíte na pěstouny.

Mám odjakživa ráda procházky přírodou, výlety s rodinou na kolech. Tato zvláštní doba nám dala také možnost zamyslet se nad svým způsobem života a přinesla nám i nečekané příležitosti. Naše rodina se tak konečně důkladněji seznámila s krásnými místy ve Středočeském kraji, kudy jsme dříve jen ve spěchu projížděli. Několik scenerií této krásné krajiny jsem pro Vás zachytila na fotografiích. Podívejte se na náš web do aktualit, snad Vás zlato-červeno-zelený podzim potěší tak jako mě a moji rodinu.

Na webu se také dozvíte, že příští rok oslavíme už čtvrt století své existence. Čtvrt století, v němž jsme se snažili pomoct opuštěným dětem. Významná výročí vždy slavíme s dětmi z pěstounských rodin a jinak tomu nebude ani tentokrát. Vyhlásili jsme fotografickou, literární a výtvarnou soutěž pro děti z náhradních rodin a už teď se těšíme na jejich díla. Určitě se s Vámi o tyto zážitky také podělíme.

Milí přátelé, děkuji Vám za Vaši dlouholetou, krásnou a nenahraditelnou spolupráci, každého z Vás si moc vážím a děkuji Vám za to, že umíte dělat radost jiným. 

Přeji Vám, abyste tento předvánoční čas prožili klidně, s rodinou a ve zdraví. Doufám v brzké setkání v lepších časech!

 

Srdečně Vaše

Marie Řezníková