Pro ty, co chtějí pomoci

Pro ty, co chtějí pomoci

Obracíme se na Vás s velkou prosbou. Dne 23. 4. 2020 měla proběhnout veřejná sbírka Nadačního fondu Rozum a Cit "Sluníčkový den pro opuštěné děti a pěstounské rodiny". Studenti středních škol a gymnázií měli prodávat široké veřejnosti sbírkový předmět - propisku. Bohužel, z důvodů vládního nařízení v důsledku nemoci Covid-19 nemůžeme sbírku uskutečnit. Pro nás všechny je důležité především zdraví. 

Pomozte nám prosím jinou formou, a to zakoupením balíčku propisek s logem fondu Rozum a Cit, které Vám pošleme v obálce poštou.

Nejmenší množství, které budeme posílat, je 20 ks. Jedna propiska stojí 30 Kč. Domluvte se, prosím, s kolegy v zaměstnání, s kamarády, v rodině nebo se sousedy z ulice. Prosím objednejte si na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. naše propisky.


Pomůžete tím dětem, které našly svůj nový domov u náhradních rodičů nebo prarodičů, např.:

Ludmila 76 let, babička sama vychovává Ester a Adámka: příspěvek na volnočasové aktivity dětí, vzdělávání Ester.

Marie 71 let, babička má v péči nechodící handicapovanou vnučku: hrazení kompenzačních pomůcek.

Anna, samoživitelka, vychovává trojčata Martina, Aničku a Kristýnku. Všichni sourozenci mají specifické potřeby a nároky: doučování dětí.

Sajnerovi, vychovávají Honzíka, Izabelku, Liborka a Pavlíka: příspěvek na vybavení dětského pokoje.

Při současné domácí výuce v době karantény v početnějších rodinách chybí notebooky. V rodině někdy vyrůstá 5 nebo 7 dětí a mají jeden starý počítač. Maminky nezvládají všechny děti učit, a proto hledáme laskavé dárce o příspěvky na notebooky do pěstounských rodin.  

Žádostí, které čekají na svoje laskavé dárce, máme aktuálně ve fondu na 40.

Zakoupením propisek získáte hezký dárek, ale hlavně Vaše solidarita potěší pěstouny. Děkuji, že zvážíte naši výzvu a případně se zapojíte do projektu "Sluníčkového dne".  


Přeji vám hezké jarní dny a hodně zdraví. 

Marie Řezníková, ředitelka